Zdroj: pexels.com

Online seriáli o zmene klímy

Desať epizód, ktoré vo vás zanechajú optimizmus.

Väčšina ľudí dnes uznáva, že ak sa má svet vyhnúť klimatickej katastrofe, musí sa do roku 2050 dostať na nulové emisie uhlíka. V seriáli, ktorý pozostáva z desiatich polhodinových epizód, sa dozviete, prečo je to pravda a čo bude potrebné na dosiahnutie tohto cieľa. Získate prehľad o hlavných zdrojoch emisií uhlíka a spoznáte niektorých vynikajúcich ľudí, ktorí pracujú na prelomových riešeniach, ktoré by mohli umožniť dosiahnuť nulové emisie.

Zoznámite sa s tímom francúzskej spoločnosti EcoCem, ktorá ponúka zaujímavý spôsob, ako znížiť obrovské emisie cementu – približne 4 miliardy ton CO2 ročne – pomocou vedľajších produktov z výroby liatiny. A v epizóde o potravinách si vypočujete vedcov z úžasnej neziskovej organizácie CGIAR, ktorá urobila pre výživu sveta viac než ktorákoľvek iná organizácia a ktorá sa zamerala na znižovanie emisií z pestovania plodín.

Na tomto projekte sa mi najviac páči, že vo vás zanecháva pocit optimizmu, pokiaľ ide o schopnosť sveta vyriešiť tento problém. Ľudia, ktorí sa v ňom vyprofilovali, sú inšpiratívni sami o sebe a sú len niekoľkými z mnohých inovátorov na celom svete, ktorí sa snažia umožniť dekarbonizáciu svetového hospodárstva a zabrániť najhorším dôsledkom zmeny klímy. Seriál sa zaoberá aj spôsobmi, ktorými je potrebné podporiť politiku a financie na dosiahnutie nulovej úrovne, a je aj celkom praktický.

V záverečnej epizóde dostanete užitočné rady, ako môžete k riešeniu zmysluplne prispieť.